Okulary dla dzieci

Wzrok naszych dzieci jest niezwykle ważny. Wszelkie wady należy niwelować jak najwcześniej, dlatego polecamy zwracać uwagę na niepokojące sygnały.

Widzenie naszych dzieci rozpoczyna się z ich pierwszym oddechem jednak na początku jest to tylko reakcja na światło. W drugim miesiącu życia nawiązujemy kontakt wzrokowy , jeśli w 3 miesiącu nasze dziecko nie reaguje na nasze uśmiechy ,poruszające się przedmioty lub co gorsza nie reaguje na światło, to sygnał aby naszego niemowlaka zaprowadzić na badania okulistyczne.
Już pomiędzy 3 a 6 miesiącem okulista może ocenić czy dziecko patrzy obuocznie czy nie.
Roczny człowiek ma rozwinięte widzenie obuoczne porównywalne z osobą dorosłą.
Konsekwencją wady wzroku u dziecka może być zez a co za tym idzie zaburzenie widzenia przestrzennego.Im wcześniej zostanie wykryty i leczony tym większe prawdopodobieństwo całkowitego wyleczenia.
Dzieci nawet z drobnymi wadami wzroku wolniej się rozwijają,trudniej nawiązują kontakty i stwarzają większe trudności wychowawcze.
Dlatego zalecane jest regularne przeprowadzanie badań profilaktycznych w wieku przedszkolnym aby wszelkie nieprawidłowości widzenia wykryć przed pójściem dziecka do szkoły.

Posiadamy w swojej ofercie oprawy dla
– najmłodszych które same się trzymają
– przedszkolaków odporne na przedszkolne testy
– pierwszo i ośmioklasistów spełniające modowe wymagania
– jak i dla młodzieży ale tylko młodzież wie czego potrzebuje i powie nam to na miejscu.

Okulary dla dzieci powinny być lekkie, bezpieczne w użytkowaniu i zapewniać dobre widzenie, dlatego specjalnie dla dzieci przygotowaliśmy bogatą ofertę opraw i soczewek okularowych.

Dedykujemy dzieciom:

  • soczewki organiczne pocieniane w małych średnicach i odcinające szkodliwe promieniowanie
  • oprawy z lekkich i wytrzymałych materiałów takich jak np.: kewlar, ultem, TR90.