Bieżące naprawy
Okulary, ze względu na codzienne użytkowanie, podlegają procesowi zużycia, co może wpływać na ich funkcjonalność i komfort noszenia.
Nasze doświadczenie pozwala nam szybko i skutecznie naprawić wszelkie usterki. Wymieniamy podnoski, żyłki, śrubki i końcówki zauszników, dostosowujemy okulary, wykonujemy klejenie, lutowanie, konserwację i czyszczenie. Oferujemy także zamówienie części zamiennych, nawet dla okularów niewykonanych czy niesprzedanych przez nas.
Unikaj samodzielnych napraw
Naprawa okularów to zadanie dla profesjonalistów! Samodzielne próby mogą skończyć się nie tylko pogorszeniem usterki, ale także uszkodzeniem soczewek czy oprawek.
Instrukcja obsługi
W trosce o naszych klientów przygotowaliśmy prostą instrukcję użytkownia oraz pielęgnacji okularów. Mamy nadzieję, że dzięki tym wskazówkom okulary będą służyły dłuższy czas.
1. Prawidłowe użytkowanie
Dla uniknięcia deformacji opraw okulary należy zakładać oraz zdejmować dwoma rękoma.Nie wolno odkładać okularów soczewkami okularowymi w stronę podłoża. Nie należy wyjmować soczewek okularowych z oprawy.
2. Bezpieczne przechowywanie
Okulary należy przechowywać w futerale. W futerale nie należy nosić innych przedmiotów, oprócz okularów oraz ściereczki.
3. Pielęgnacja i czyszczenie
Do pielęgnacji i czyszczenia okularów należy używać środków do tego przeznaczonych, bieżącej wody i neutralnych zwykłych detergentów płynnych, następnie osuszyć miękką i czystą ściereczką do tego celu przeznaczoną (z mikrowłókna).
Pielęgnację okularów należy przeprowadzać bardzo delikatnie. Nie wolno używać chemicznych środków rozpuszczających lub żrących (alkohol, aceton itp.), aby nie zmienić optycznych lub mechanicznych własności soczewek oraz oprawek. Nie wolno czyścić soczewek okularowych na sucho.
4. Uszkodzenia mechaniczne
W przypadku zauważenia nieprawidłowości (wygięcie, wykręcenie śrubki, obluzowanie), aby nie pogłębiać dalszego uszkodzenia należy natychmiast zgłosić się do salonu w celu usunięcia usterki.
W celu uniknięcia zniszczenia powłok soczewek oraz opraw okularowych należy unikać lakierowania włosów podczas używania okularów oraz prac, przy których wydzielają się iskry (spawarki, szlifierki).
5. Promieniowanie oraz temperatury
Okularów nie wolno nosić na głowie (w szczególności okularów przeciwsłonecznych). Należy unikać wystawiania ich na słońce w środowiskach zamkniętych (np. na pulpicie w samochodzie. Należy je również chronić przed działaniem niskich jak i wysokich temperatur od -10 C do +35 C. )
6. Substancje chemiczne
Okulary należy chronić przed działaniem substancji aktywnych chemicznie (alkohol, aceton, lakiery, opary chemiczne), a także unikać kontaktu ze słoną wodą. Do czyszczenia nie wolno używać chemicznych środków rozpuszczających lub żrących (alkohol, aceton itp.), aby nie zmienić optycznych lub mechanicznych własności soczewek oraz oprawek.