Soczewki progresywne

U większości osób, średnio po 40 roku życia, pojawiają się trudności z widzeniem przedmiotów znajdujących się blisko oczu. Jest to związane z fizjologicznym, naturalnym procesem starzenia się oczu.

Niezbędne wtedy staje się korzystanie z okularów.

„Okulary do czytania” ułatwiają wykonywanie wszystkich czynności, w czasie których wzrok skupia się na przedmiotach znajdujących się w bliskiej odległości od oczu. Przedmioty te są wówczas widziane wyraźnie, ostro. Niestety, przy przenoszeniu wzroku na przedmioty w większej odległości od oczu, okulary do czytania przestają być przydatne – nie zapewniają dobrego, wyraźnego widzenia obiektów położonych daleko i w odległościach pośrednich. Wówczas trzeba je zdjąć i najczęściej zmienić na inne – o innej mocy korekcyjnej.
W ten sposób konieczne staje się korzystanie z dwóch par okularów, a co gorsza ciągłe ich zmienianie i pamiętanie o każdej z nich. Nie jest to sytuacja komfortowa, sprawia wiele kłopotów i nie zapewnia oczom wygodnego funkcjonowania.

NAJLEPSZYM ROZWIĄZANIEM TYCH PROBLEMÓW SĄ OKULARY Z SOCZEWKAMI PROGRESYWNYMI!

Soczewka progresywna to taka soczewka okularowa, w której moc korekcyjna zmienia się płynnie w zależności od tego, z jakiej części soczewki korzysta oko. Jeżeli wzrok skierowany jest na przedmioty znajdujące się w dużej odległości od użytkownika, wówczas oczy korzystają z górnej części soczewki zapewniającej dobre widzenie dali. Przy patrzeniu na przedmioty będące blisko oczu – wzrok skierowany jest na dolną część soczewki, która gwarantuje ostre widzenie bliży. Przy patrzeniu na obiekty średnio oddalone od oczu – wykorzystywany jest środkowy obszar soczewki (tzw. kanał progresji). Obszar ten zapewnia prawidłowe widzenie na odległości pośrednie.

Soczewki progresywne mają różne konstrukcje, uwzględniające indywidualne potrzeby użytkowników okularów.

U nas znajdziesz porady, jakie najlepiej dla siebie dobrać okulary progresywne!

Wyraźne i ostre widzenie dzięki naszym soczewkom progresywnym

Każda z naszych soczewek to małe dzieło sztuki. Dzięki nim możesz cieszyć się wyraźnym widzeniem bez „zakłóceń”, ostrym widzeniem przy dowolnej odległości oraz nieograniczonym komfortem widzenia, nawet jeśli cierpisz na dalekowzroczność starczą.

Soczewki progresywne Rodenstock korygują równocześnie krótkowzroczność, dalekowzroczność i zaburzenia widzenia związane z wiekiem, zapewniając użytkownikom wyraźne widzenie przy wszystkich odległościach pośrednich. Soczewki wykonano w taki sposób, że nie posiadają one widocznej krawędzi. Wynikają z tego dwie podstawowe korzyści: znacznie większy komfort widzenia i brak zniekształceń obrazu. Wyglądają zdecydowanie bardziej estetycznie.

W soczewkach progresywnych ważne jest, aby dokładnie dopasować je do użytkownika okularów i jego indywidualnych potrzeb. Nasza rewolucyjna technologia EyeLensTechnology®, w skrócie EyeLT®, wyznacza standardy najlepszego dopasowania, doskonałego komfortu i ostrości widzenia. Możesz teraz w 100% wykorzystać potencjał swojego wzroku. Jest to zauważalne przede wszystkim o zmierzchu, ale też podczas codziennego użytkowania, a objawia się wyraźniejszym widzeniem i lepszym kontrastem.

Kategoria

rodenstock-perfection

Najlepsza jak dotąd soczewka progresywna od Rodenstock: Impression FreeSign® 3

Odkryj swobodne, unikalne widzenie jak nigdy przedtem. Dostępne od zaraz.

W skrócie

  • 100% naturalnego widzenia
  • Brak okresu adaptacji
  • Dostępne w 4 wersjach

Kategoria

rodenstock-excellence

Dla wymagających. Soczewki Multigressiv® MyLife 2 zapewniają doskonałe widzenie.

Soczewki progresywne Multigressiv® MyLife 2 idealnie pasują do Twojego stylu życia.

W skrócie

  • Bardzo cienkie i lekkie
  • Spontaniczna adaptacja
  • Dostępne w 3 wariantach

Kategoria

rodenstock-superior

Dla ceniących jakość. Soczewki progresywne sprawdzone miliony razy: Progressiv PureLife Free® 2

Wspaniałe, wyraźne widzenie zarówno z bliskich, jak i dalekich odległości; dla użytkowników zwracających uwagę na cenę i ceniących sobie wysoką jakość.

W skrócie

  • Najlepsze dla nowych użytkowników
  • Do 40% lepsza ostrość widzenia
  • Dobry stosunek ceny do jakości.