Soczewki do pracy biurowej

W dzisiejszych czasach coraz więcej stanowisk pracy wymaga wielu godzin spędzanych przy biurku, a nieodzownym narzędziem XXI w. stał się komputer. Chcielibyśmy przybliżyć, jakie soczewki okularowe mogą wspomagać wzrok zarówno w pracy biurowej, jak i przy komputerze.

Soczewki do pracy biurowej są doskonałe dla prezbiopów którzy do tej pory korzystali z soczewek jednoogniskowych lub progresywnych . Dla tych którzy mają specyficzne potrzeby w widzeniu bliży oraz odległości pośrednich. W soczewce biurowej tak jak w soczewce progresywnej, moc zmniejsza się stopniowo od obszaru bliży do obszaru widzenia pośredniego. Gwarantują idealne widzenie obszarów bliskich (czytanie, majsterkowanie), a także odległości pośrednich (praca biurowa, komputer, granie z nut).

Soczewki do pracy biurowej to soczewki do bliskich odległości, które oferują znacznie więcej niż tradycyjne soczewki do czytania. Zapewniają znacznie większą panoramę i głębszy zasięg komfortowego widzenia. Oznacza to, że możesz w nich patrzeć na prawo lub lewo bez męczących ograniczeń. Zapewniają wyjątkowy komfort. Jeżeli wygoda widzenia w bliskich odległościach jest dla Ciebie szczególnie istotna to te soczewki są znakomitym uzupełnieniem dla tradycyjnych soczewek progresywnych.

Stanowiska pracy w pomieszczeniach biurowych są często nieodpowiednio oświetlone, dotyczy to zarówno oświetlenia sztucznego, jak i dziennego. Jest to szczególnie niekorzystne dla osób, które noszą okulary i przez długi czas skupiają wzrok na ekranie komputera lub czytają dokumenty pisane drobnym drukiem. Łatwo wówczas o zmęczenie oczu, dlatego soczewki powinny być uszlachetnione powłokami antyrefleksyjnymi.

Zapewniają one soczewkom okularowym większą przejrzystość i tym samym poprawiają jakość widzenia. Powszechnie znaną zaletą antyrefleksu jest także eliminowanie niepożądanego zjawiska odbicia światła i wynikające z tego tytułu pogorszenie sygnału optycznego. Dzięki temu okulary nie są już barierą ograniczającą dopływ światła do oczu. Oprócz własności optycznych, najlepsze powłoki zapewniają doskonałe własności użytkowe.

Większy relaks podczas pracy w okularach do pracy przy komputerze Ergo®

W okularach do pracy przy komputerze, dzięki soczewkom do bliży Ergo® Twoje oczy czują się jak na wakacjach, nawet kiedy pracujesz.

W pracy skupiasz się na komputerze, biurku oraz współpracownikach – Twoje oczy pracują na różnych dystansach. Wraz z wiekiem, Twoje oczy robią to z coraz większym wysiłkiem. Podświadomie kompensujesz te niedoskonałości zmianą postawy, co prowadzi do powstawania trudnych do zlokalizowania bólów. Komfortowe soczewki do bliży Rodenstock odciążają zmęczone oczy, redukują napięcie szyi i ramion. Już po 5-10 godzinach spędzonych przed ekranem monitora w tygodniu, efekt jest wyraźnie zauważalny.

Nasze soczewki Ergo® dostępne są w trzech wersjach: komfortowe soczewki Ergo® Book zapewniające optymalnie szerokie strefy widzenia do około 90 cm i eliminujące zmęczenie w pracy, przeznaczone np. dla nauczycieli i techników dentystycznych, do czytania i drobnych prac ręcznych. Ergo® PC gwarantują nieograniczone pole widzenia podczas pracy przy komputerze z odległości do 120 centymetrów. Ergo® ROOM to soczewki dla osób, które często spotykają się z klientami lub odbywają spotkania. Szerokie strefy widzenia gwarantują swobodę widzenia na dystansie do 5 metrów i są idealne np. dla prawników, dyrygentów, recepcjonistów lub kasjerów. Dzięki okularom do pracy przy komputerze, Twoje oczy będą w pełni zrelaksowane również w czasie wolnym!

Kategoria

rodenstock-perfection

Dla perfekcjonistów Najlepsze soczewki do pracy przy komputerze Rodenstock: Impression Ergo FS® 2

Dla każdego, kto oczekuje najwyższej wydajności od swoich okularów do pracy przy komputerze.

W skrócie

  • Jedne z najlepszych soczewek do bliży na świecie
  • Wyjątkowe do pracy i hobby
  • Swobodna postawa

Kategoria

rodenstock-excellence

Dla wymagających. Doskonałe widzenie z soczewkami Multigressiv Ergo® 2

Niezależnie od tego, czy jesteś w pracy, czy oddajesz się swojemu hobby, daj odpocząć swoim oczom w okularach Multigressiv Ergo® do bliży, dopasowanych do Twoich potrzeb.

W skrócie

  • Soczewki do bliży dopasowane do użytkownika
  • Do 40% lepsze widzenie.
  • Zdolność samodopasowania

Kategoria

rodenstock-superior

Dla ceniących jakość. Soczewki progresywne Progressiv Ergo® 2 z atrakcyjnym stosunkiem jakości do ceny.

Pozwól swoim oczom odpocząć w wysokiej jakości okularach do pracy przy komputerze Progressiv Ergo® 2 do bliży.

W skrócie

  • Markowa soczewka o niezawodnej jakości
  • Doskonałe widzenie w miejscu pracy
  • Najlepszy stosunek ceny do jakości